facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Remontujemy salon po kosztach

Salon powinien być najbardziej reprezentatywnym pomieszczeniem, w którym chętnie przebywają wszyscy domownicy. Nic zatem dziwnego, że tak często decydujemy się na przeprowadzenie kompletnego remontu. Okazuje się, iż całe przedsięwzięcie nie musi pociągać za sobą zbyt wysokich kosztów. Przyjrzyjmy się ile trzeba zapłacić za ekonomiczny remont tego pomieszczenia.

Podstawowe założenia

 

Koszt remontu salonu zależy od jego specyfiki i zakresu przeprowadzanych prac. Przyjmijmy, iż nasze pomieszczenie ma powierzchnię 12m2. Chcemy wymienić podłogę, odmalować ściany, wyremontować instalacje elektryczną i zakupić podstawowe elementy wyposażenia. Dla wygenerowania oszczędności niektóre prace (np. malowanie, demontaż starej podłogi) wykonamy samodzielnie.

 

Minimalne koszty remontu salonu

 

Pierwszą czynnością remontową będzie odnowienie podłogi. Zakładamy, iż nasza posadzka jest równa i nie wymaga żadnych prac remontowych. Wystarczy ułożyć na niej nową nawierzchnię. Najekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie zakup paneli podłogowych (do nabycia już za 18zł/m2). Łączny koszt paneli, listew przypodłogowych, podkładu oraz listwy progowej to ok. 686,40zł. Ważnym wydatkiem będzie także cena robocizny, która wyniesie minimum 216zł.

 

W drugim etapie przystępujemy do oszacowania kosztu remontu ścian. Nasze ściany nie posiadają pęknięć i nie wymagają naprawy. Wystarczy jedynie nałożyć preparat gruntujący oraz dwie warstwy kolorowej farby kryjącej. Łączna powierzchnia ścian i sufitu wynosi 41m2. Do malowania będziemy potrzebowali farby gruntującej (27,33zł), akrylowej farby ściennej (24,60zł) oraz podstawowego zestawu narzędzi do malowania (60zł). Za całość zapłacimy 111,93zł.

 

W trzeciej kolejności określamy koszty wymiany instalacji elektrycznej. Koszty zależą od stopnia skomplikowania i czasochłonności prac. W salonie znajduje się 8 punktów instalacji elektrycznej. Do ich wymiany zatrudniamy najtańszego elektryka, który pracuje na własny rachunek. Minimalny koszt całego przedsięwzięcia to 280zł (cena obejmuje także włączniki i gniazdka elektryczne). W salonie montujemy też najtańszą lampę sufitową (23zł), dwa kinkiety (38zł) oraz najtańszą lampę stojącą (30zł). Za montaż trzech punktów świetlnych zapłacimy ok. 120zł.

 

Najważniejszym i najbardziej kosztownym etapem będzie zakup podstawowego wyposażenia. W salonie umieszczamy najtańszy zestaw wypoczynkowy (1008zł), szafę wolnostojącą (250zł), stolik kawowy (130zł), szafkę pod TV (50zł) oraz kredens (199zł). Nasz salon nie łączy się z jadalnią, dlatego rezygnujemy z zakupu stołu i krzeseł.

 

Na koniec kupujemy dodatki, które podkreślą stylistykę aranżacyjną wnętrza.  W salonie umieszczamy tanie lustro pokojowe (91zł) oraz najtańszy zegar wiszący (od 8zł). Powyższe dodatki nie będą zbyt dużym wydatkiem, a mogą podnieść walory wizualne całego wnętrza.

 

Koszty całkowite

 

Do remontu salonu wykorzystaliśmy materiały z najniższej półki cenowej i zatrudniliśmy najtańszych fachowców. We wnętrzu umieściliśmy ekonomiczne elementy wyposażenia. Koszty prezentowały się następująco:

  • Podłoga - 902zł.
  • Ściany i sufit - 111,93 zł.
  • Instalacja elektryczna – 491,00zł
  • Podstawowe wyposażenie - 1 736,00 zł

 

Za cały remont zapłaciliśmy łącznie 3 241,33 zł. Jest to najniższy koszt, za który można wyremontować salon o powierzchni 12m2.

Kalkulatory Budowlane
Artykuł został przygotowany przez serwis Kalkulatory Budowlane - darmowy internetowy kalkulator kosztów budowy domu i remontu mieszkania.


Wyraź swoją opinię/zdanie