facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Ułatwienia dla budujących domy

 Rząd przyjął projekt ustawy o charakterystyce energetycznej budynku. Tym samym zostaną usprawnione procedury, które ucieszą inwestorów budujących dom na własny użytek.

Do tej pory świadectwa energetyczne wymagane były zarówno na etapie projektowania nieruchomości, jak i podczas zgłoszenia zakończenia budowy. Dzięki zmianom w ustawie dokument będzie wymagany tylko raz, na samym początku inwestycji – mówi serwisowi infoWire.pl Konrad Witczak z firmy Rockwool.

Obowiązku sporządzenia świadectwa energetycznego nie będą mieli modernizujący kościoły czy zabytkowe kamienice. Wymóg ten nie będzie dotyczył też mieszkań użytkowanych maksymalnie 4 miesiące w roku, np. domków działkowych. Jeśli nieruchomość nabywać będziemy od dewelopera, to on przekaże nam takie świadectwo.

Zgodnie z projektem ustawy powiększy się grupa osób wystawiających dokument. Uprawnieni do tego będą wszyscy inżynierowie budownictwa oraz osoby po odpowiednich kursach i studiach podyplomowych - zaznacza Konrad Witczak.

Świadectwo charakterystyki energetycznej zawiera podstawowe dane o cechach energetycznych budynku i pozwala oszacować koszty jego eksploatacji (m.in. ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, chłodzenia, oświetlenia). Dokument jest ważny przez 10 lat.

źródło: infowire.pl 


Wyraź swoją opinię/zdanie