facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Obniż rachunki - zdecyduj się na oszczędzanie energii

Korzystanie z nowoczesnych systemów wentylacyjnych pozwalających na odzyskanie energii cieplnej jest obecnie bardzo popularne i korzystne dla klientów. Atutem takiego rozwiązania jest uzyskanie pełnej kontroli nad powietrzem wewnątrz budynku, a także rozsądne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń.

Rekuperacja – co to takiego?

Mianem rekuperacji określa się najnowszy system wentylacji domowej, która umożliwia odzyskanie ciepła przy jednocześnie stałej kontroli przepływu powietrza, a także usuwanie zanieczyszczonego powietrza w formie dwutlenku węgla z danego pomieszczenia i zastąpienie go tlenem. W dzisiejszych czasach znamy wiele odmian wentylacji i często nadal decydujemy się na klasyczne wietrzenie pomieszczeń przez otwarcie okien. Jednak ta czynność ma swoje plusy i minusy. Pokoje szybko tracą energię cieplną, łatwiej o przeziębienie, uciążliwe przeciągi i owady. Hałas z zewnątrz nie sprzyja skupieniu się na domowych obowiązkach, a wysokie rachunki za ogrzewanie często spędzają sen z powiek. Dla wielu rekuperator nadal wydaje się niepotrzebny, jednak warto wiedzieć, że pozwala on na szybkie i łatwe wietrzenie dowolnych pomieszczeń bez konieczności otwierania okien, co przekłada się na możliwość odzyskania ciepła i obniżenie rachunków. Korzystając z niewłaściwych metod wentylacji lub też rezygnując z niej całkowicie narażamy siebie na szkodliwe konsekwencje zdrowotne, a dom bez czystego powietrza nie jest przestrzenią odpowiednią do normalnego funkcjonowania. Z tego powodu wiele firm, gospodarstw i domów jednorodzinnych docenia dzisiejszą nowoczesną metodę wentylacji znaną jako rekuperacja. Jeśli chcesz oczyścić dany budynek z zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzy pomocny będzie rekuperator firmy Bartosz. Rekuperatory odpowiednio dobrane do budynku pozwalają cieszyć się czystym, świeżym powietrzem w danym wnętrzu niezależnie od pory dnia czy pory roku.

Odpowiednia wentylacja sposób na oszczędzenie energii

Wykorzystując współczesny potencjał rekuperacji, czyli nowoczesnej i przemyślanej wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, w swoim domu masz możliwość uzyskania kontroli nad przepływem powietrza, ale również odzyskujesz energię cieplną, co będzie zauważalne już po pierwszych rachunkach. Wentylacja mechaniczna – rekuperacja jest coraz częściej wybieranym systemem w gospodarstwach domowych. Śmiało można ją uznać za jeden z najskuteczniejszych sposobów na dostarczenie do budynku świeżego powietrza i usunięcie powietrza zużytego.  Ten rodzaj wentylacji pozwala na ponowne wykorzystanie ciepła zgromadzonego w budynku i bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie. Aby odzysk energii cieplnej był możliwy centrala wentylacyjna, która jest „sercem” systemu wentylacji z odzyskiem ciepła musi być wyposażona w wymiennik ciepła. Dostosowana i przemyślana automatyka sterująca pozwala w pełni zarządzać całym procesem wymiany powietrza w budynku. Dlatego też tak ważny jest wybór profesjonalnej firmy, która pomoże w doborze urządzenia idealnie dopasowanego do danego budynku. Stosując odpowiednią wentylację na pewno szybko dostrzeżesz zalety takiego rozwiązania, m.in. polepszenie samopoczucia oraz korzystną zmianę rachunków za ogrzewanie.

Konsekwencje niewłaściwej wentylacji

Najczęstszymi konsekwencjami zdrowotnymi związanymi ze stosowaniem nieprawidłowej, bądź nieprzemyślanej wentylacji są: częste choroby dróg oddechowych, pieczenie oczu, dolegliwości alergiczne, bóle i zawroty głowy, mdłości, podrażnienie błon śluzowych, sucha skóra, złe samopoczucie, zmęczenie, a także problemy z koncentracją lub wykonywaniem obowiązków w domu. Negatywne skutki złej wentylacji odbijają się nie tylko na naszym zdrowiu, mają również negatywne działanie na nasz dom: parowanie okien, rozwój pleśni i grzybów, nieprzyjemny zapach, pęcznienie mebli i paneli drewnianych, problemy z szybkim schnięciem prania, to tylko niektóre z nich. Aby tego uniknąć rozwiązaniem jest zastosowanie profesjonalnej rekuperacji, czyli wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiedni rekuperator oraz firmę, która profesjonalnie rozprowadzi instalację oraz odpowiednio ustawi parametry pracy całego systemu. Pamiętaj, że to dość żmudny proces, który powinien być wykonany przez doświadczony zespół fachowców. Wybór odpowiedniej firmy nie powinien być przypadkowy. Powierzając montaż wentylacji doświadczonej firmie (zobacz http://www.bartoszwentylacja.com.pl/oferta/centrale-wentylacyjne) masz pewność, że wszystkie prace zostaną wykonane poprawnie, a Twój dom zyska nowe, czyste powietrze. Wyraź swoją opinię/zdanie