facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Osiedle Nowy Horyzont doskonałym miejscem zamieszkania

Kiedy chcemy zapewnić sobie i swojej rodzinie dach nad głową na wiele lat, musimy podjąć decyzję odnośnie tego, czy zakupić działkę, czy może już wybudowany dom. Jeśli zależy nam na stworzeniu wszystkiego od podstaw, wybieramy pierwszą opcję. To jednak nie koniec problemowych rozstrzygnięć. Następne z nich skupiają się na wyborze odpowiedniego umiejscowienia działki.

Działka czy dom?

Istnieje parę zalet, dzięki których zakupienie pustej parceli wydaje się bardziej atrakcyjne od kupna domu. Przede wszystkim praca z architektem i stworzenie domu takiego, jaki my chcemy, daje niebywałą satysfakcję. Kupując gotowy dom musimy pogodzić się z wielkością oraz rozłożeniem jego pokojów i faktem, że możemy coś zmienić, jednak nie będzie to spektakularna przemiana. Ale zakup samej działki, a później wybudowanie na niej domu może okazać się bardziej kosztowne. W niektórych sytuacjach będzie przeważała jednak satysfakcja płynąca z konstruowania czegoś samodzielnie. Czegoś, co będzie służyło jeszcze wielu pokoleniom. Wybierając działkę, należy się upewnić, czy została ona odpowiednio uzbrojona. To znaczy, czy posiada możliwość podłączenia do wszystkich niezbędnych mediów. Działki na obszarze Osiedla Nowy Horyzont są podłączone do instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazu ziemnego i energii elektrycznej. Jest to jedno z niewielu osiedli tego typu w Polsce, dlatego prezentuje naprawdę wysoki standard.

Dlaczego Osiedle Nowy Horyzont?

Oprócz odpowiedniego uzbrojenia, na osiedlu znajdują się oświetlone utwardzone uliczki. Przy zakupie takiej działki jej właściciele będą w przyszłości zwolnieni z opłaty adiacenckiej, dotyczącej nieruchomości, których wartość wzrosła na skutek konkretnych działań, takich jak budowa urządzeń infrastruktury technicznej. Istotną informacją jest też fakt, że każda z działek posiada pozwolenie na zabudowę, dzięki czemu jej przyszli właściciele będą właściwie zwolnieni z zajmowania się jakimikolwiek formalnościami. Osiedle Nowy Horyzont mieści się w Kobylance - miejscowości między Szczecinem a Stargardem Szczecińskim. To 127 działek o powierzchni od 1000 do 1650 m2. Jest to idealna lokalizacja dla ludzi, którzy z jednej strony chcą na co dzień cieszyć się bliskością przyrody, jednak z drugiej wolą mieszkać w bliskim sąsiedztwie większego miasta. Na osiedlu znajdują się działki będące usytuowane w pobliżu jeziora Miedwie - z wybudowanych tam domów będzie roztaczał się wręcz sielski widok. Co ciekawe, w 2008 roku w samorządowym rankingu "Rzeczypospolitej" gmina Kobylanka została uznana za najlepszą gminę wiejską w Polsce. To dzięki władzom gminy przyszli mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać z tak nowoczesnej infrastruktury technicznej.

Przed wyborem i zakupem odpowiedniej działki - lub odpowiedniego domu - trzeba się dobrze zastanowić. W podjęciu decyzji pomagają takie cechy jak położenie działki, jej koszt, czy też właśnie uzbrojenie oraz dodatkowe aspekty i wygody. Działka, na której w przyszłości stanie nasz dom, to inwestycja na wiele pokoleń i jeszcze więcej lat.

 Wyraź swoją opinię/zdanie