facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Wdrażanie nowych technologii

W obecnej rzeczywistości rynkowej rywalizacja w sektorze przemysłowym staje się coraz ostrzejsza, a to oznacza coraz większe nakłady na innowacje i udoskonalenia. Oczywiście kwestią sporną jest słuszność poszczególnych projektów i ich uzasadnienie strategiczne, natomiast z punktu widzenia ratowania krótkotrwałych wyników i poprawy trendów na notowaniach własnej spółki, wszelkie inwestycje w zaplecze technologiczne czy linie produkcyjne, jest jak najbardziej uzasadnione.

Dostrzegają to bowiem nie tylko sami inwestorzy, ale są to jasne sygnały wysyłane rynkom oraz poszczególnym kontrahentom, że firma inwestuje w swoje zaplecze, rozwija się i nie boi się w trudniejszych czasach pokazać, że stać ją na obronę swojej rynkowej pozycji. To kluczowe zwłaszcza w świecie przemysłu i nowoczesnych technologii, gdzie produkcja staje się coraz bardziej wyspecjalizowana i oznacza to zarówno zatrudnianie coraz bardziej wykwalifikowanej kadry jak i opieranie całych procesów produkcyjnych w dużej mierze na całkowicie zautomatyzowanej infrastrukturze.

Kontrola nad maszynami

W nowoczesnych fabrykach i dużych zakładach przemysłowych ludzie współpracują z coraz to nowocześniejszymi i większymi robotami oraz maszynami, które są w dużej mierze zarządzane automatycznie przez komputery i stosowanie zainstalowane oprogramowanie czy sterowniki. Oczywiście wciąż występują tutaj bardzo istotne zadania dla człowieka, który realizuje je poprzez interfejs użytkownika i kontrolera i może nadzorować pracę takiej maszyny lub wyłączyć ją ostatecznie.

Jednak nie ma możliwości, aby człowiek zastąpił taką nowoczesną maszynę w jej obowiązkach i wszelkie awarie na linii produkcyjnej oznaczają konieczność natychmiastowego wdrażania działań kryzysowych i naprawczych, albowiem w wielkim przemyśle i produkcji na globalną skalę wyłączenie linii produkcyjnej na więcej niż doba oznacza już spore koszty, które muszą odbić się na wynikach finansowych spółki, jej notowaniach giełdowych, satysfakcji inwestorów i działaniach konkurentów. Są to niekiedy wielomiliardowe straty, które w uzasadnionych przypadkach mogą być oczywiście prawnie przerzucone na dostawcę wadliwego oprogramowania albo firmę montującą niesprawną maszynę na linii produkcyjnej. Profesjonalne firmy działające w sektorze przemysłowej automatyki muszą przeważnie posiadać bardzo wykwalifikowany personel, albowiem bardzo zróżnicowane urządzenia i systemy operacyjne, sterowniki czy interfejsy, wymagają zupełnie innego przygotowania i przeszkolenia.

Know-how i doświadczenie zdobywane przez lata praktyki zawodowej, mają tutaj generalnie największe znaczenie i firmy utrzymujące się na rynku od wielu lat dowodzą swojej renomy poprzez realizowanie takich usług jak chociażby:

  • projektowanie rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej adekwatnych do potrzeb przedsiębiorstwa, jego celów strategicznych lub organizacyjnych, ale też możliwości finansowych

  • sprzedaż i pośredniczenie w dystrybucji pomiędzy kontrahentami a międzynarodowymi markami produkującymi sterowniki, kontrolery logiczne, panele, silniki, obrabiarki itp.

  • modernizowanie istniejących linii produkcyjnych zarówno poprzez ich kompleksowe unowocześnienie jak i modułową wymianę poszczególnych elementów na nowsze i inaczej sparametryzowane.



Artykuł przygotowany przez
firmę Automatik Sp. z.o.o. specjalizującej się w automatyce przemysłowej.



Wyraź swoją opinię/zdanie