facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Co zrobić kiedy wypadają włosy?

Z nadmiernym wypadaniem włosów boryka się coraz większa część naszego społeczeństwa. Problem ów dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn, osoby młode oraz w podeszłym wieku. Przypomnijmy, iż zdrowy człowiek w ciągu dnia traci ich średnio 80-100, są to wartości zupełnie normalne i nie należy wówczas się niepokoić. Jednak gdy włosy tracimy w większej ilości, wiemy, iż dzieje się coś niepokojącego. Kiedy taki problem zauważymy warto skorzystać z wizyty u trychologa.

Musimy jednocześnie podkreślić jedną rzecz. Nie wszyscy bowiem w pełni zdają sobie sprawę z faktu, jak organizm ludzki traktuje włosy – otóż, mówiąc potocznie, dba o nie na samym końcu. Co to oznacza? Jeśli homeostaza organizmu zostaje zachwiana, to w pierwszej kolejności przestaje on dostarczać składników odżywczych właśnie włosom. W takiej sytuacji należy zbadać, co jest przyczyną tego stanu rzeczy.

Zapytaliśmy trychologa o najczęstsze przyczyny wypadania włosów. Podkreślmy, iż przyczyn wypadania włosów może być wiele. Wszak mogą one mieć związek chociażby z nieprawidłową dietą (na przykład niedoborem białka, niskim poziomem żelaza czy nadmiarem witaminy A). Także w przypadku występowania zaburzeń odżywiania mogą wystąpić tego typu problemy. Do nadmiernego wypadania włosów przyczynia się także palenie papierosów. Nie możemy zapominać także o, nazwijmy to, różnego rodzaju specyficznych stanach czy momentach w życiu człowieka (a konkretniej kobiet) – ciąża, połóg i menopauza to właśnie te momenty, kiedy u wielu kobiet nasila się wypadanie włosów. Długotrwały stres i traumatyczne wydarzenia także nie pozostają obojętnymi. Zupełnie innymi przyczynami takiego stanu rzeczy mogą być chociażby: trichotillomania (stan, gdy chory sam wyrywa sobie włosy), choroby skóry głowy, przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej czy nawet przebyta niedawno grypa. Nie bez wpływu na stan włosów są także ich uszkodzenia mechaniczne oraz nieprawidłowa pielęgnacja – częste farbowanie, używanie nieodpowiednich  kosmetyków do stylizacji czy uszkodzenie mieszków włosowych spowodowane zbyt ciasnymi upięciami. Dlatego też zadaniem dobrego trychologa jest przeprowadzenie  bardzo dokładnego badania trychologicznego a wcześniej dokładnego wywiadu trychologicznego.

Pamiętać należy, iż istnieje wiele sposobów na walkę z tym problemem trychologicznym. Musimy jednak w pełni zdać sobie sprawę z tego, że im szybsza reakcja, tym większa szansa na pozbycie się problemu. Pierwszym krokiem jednak zawsze powinna być wizyta u trychologa. Przestrzegamy jednak przed wybraniem się do przypadkowego, bez zorientowania się, co jest on w stanie nam zaoferować. Udajmy się zatem do takiej placówki, w której pracuje trycholog:

-ma odpowiednie kierunkowe wykształcenie,

-współpracuje z lekarzami różnych specjalności; często to właśnie ich wspólne działanie pozwala na szybkie wykrycie istoty problemu trychologicznego i podjętą reakcję,

-dobry trycholog dysponuje szeroką gamą innowacyjnych zabiegów trychologicznych,

Kilka słów na temat trzeciego wyznacznika: obecnie do dyspozycji trychologów są między innymi:

  1. mezoterapia (niechirurgiczny zabieg, który polega na dostarczeniu do skóry właściwej substancji odżywczych oraz regenerujących)
  2. karboksyterapia (śródskórna podaż dwutlenek węgla)
  3. ledoterapia (wykorzystanie światła niekoherentnego)
  4. LLLT (biostymulujące wykorzystanie laserów)

Bardzo istotne jest to, iż im większym wachlarzem metod dany trycholog dysponuje, tym większy ma wybór odpowiedniego dobrania terapii dla konkretnego pacjenta trychologicznego.  

Podkreślamy, że bagatelizowanie owego problemu i odwlekanie z miesiąca na miesiąc może spowodować, iż terapia stanie się zdecydowanie trudniejsze, niż to się na początku wydawało.

 



Wyraź swoją opinię/zdanie