facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

EKSPONOWANIE ELEMENTÓW SUROWYCH WE WNĘTRZACH

Wyeksponuj surowe elementy konstrukcji domu. Zaakcentuj je z umiarem a efekt będzie sprawiał wrażenie przyjemnego, gościnnego wnętrza.

Akcesoria elektryczne mogą znaleźć przeróżne ciekawe zastosowanie w projekcie naszego domu. Najczęściej wykorzystuje się wiszące kable od oświetlenia w układzie sugerującym poczucie tymczasowości, jak w pracowni artystycznej lub na placu budowy. Przy odrobinie wyobraźni, możliwości są nieograniczone. Pokrycie okablowania może być zrobione z różnych materiałów i w różnych kolorach. Tylko upewnij się, że konstrukcja jest certyfikowana i zainstalowana przez wykwalifikowanego elektryka.


Projekty domów dość często zawierają ciekawe rozwiązanie we wnętrzach a mianowicie drewniane bale. Surowe drewno w domu przenosi świat przyrody do naszych wnętrz. Dębowe krokwie będą nadawać przestrzeni. Natomiast ciemne drewno jest świetnym zabiegiem wywołującym efekt oprawy śnieżnobiałych płaszczyzn ścian i sufitów - idealne dla rozgraniczenia otwartych przestrzeni. Z kolei wiśnia będzie stanowić element harmonijnej całości nawiązujący do mebli, podłóg lub schodów.

Cegły i zaprawa murarska to szorstkie i chłodne elementy kompozycji, które nie koniecznie na pierwszy rzut skojarzą się nam z przytulnym salonem. Jednak za pomocą ściany z cegły można osiągnąć niepowtarzalną atmosferę w naszym wnętrzu. Subtelne nieprawidłowości w fakturze i barwie nikną przy umiejętnym rozmieszczeniu oświetlenia. Do osiągnięcia zamierzonego efektu wspaniale nadadzą się niskie lampy, które wprowadzają sporo ciepła do przestrzeni stylizowanej na magazyn.

Cegły w projektach domów mieszkalnych są bardziej popularne. Niekiedy wystarczy mieć dobrze wyglądający wewnętrzny mur w domu. Następnie należy go uszczelnić i nadać mu estetycznego wyglądu. Jeśli jednak nie ma potencjału na ładny mur, z łatwością można temu zaradzić kładąc na ścianie płytki imitujące cegły. Pozwala to na samodzielne określenie wzoru i koloru, który będzie najbliższy charakterowi naszego wnętrza i będzie współgrał z ogólnym projektem domu.Wyraź swoją opinię/zdanie