facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Kominki wentylacyjne firmy Traffic

Budując i remontując dach istotną rolę odgrywają kominki dachowe. Kominki są różne mają też różne przeznaczenie i różnie się je montuje. Wyróżnia się przede wszystkim dwa rodzaje – kominki wentylacyjne i kominki odpowietrzające.

Na co zwrócić uwagę?

W każdym dachu musi się znaleźć komin wentylacyjny, który umożliwia wentylację domu. Warto wiedzieć, iż tego rodzaju kominek jest przeznaczony jako końcówka instalacji np. podłączenia okapu w kuchni, ale nie użyjemy go w celu odprowadzania spalin z pieca w kotłowni. Zgodnie z najnowszymi wymaganiami kominki wentylacyjne nie mogą mieć średnicy mniejszej niż 15 cm. Jeśli chodzi o kształt i kolor tu panuje pewna dowolność, jednak jak wiadomo, kształt musi też odpowiadać kształtowi np. dachówek itp., by kominek można było łatwo zamontować. Producenci współcześnie wiedzą, że klienci chcą, by dach wyglądał jak najbardziej estetycznie, dlatego kominki wentylacyjne są dostępne w całej gamie kolorystycznej, aby każdy mógł dobrać odpowiedni odcień do swojego dachu czy domu. Kupując kominek wentylacyjny warto zwrócić uwagę, czy dostępny jest w zestawie wraz z akcesoriami, które pomagają w podłączeniu go.

Uważaj, by się nie pomylić

Wiele osób nie odróżnia kominków wentylacyjnych od odpowietrzających. Nie jest to wcale takie trudne, bowiem główną różnicą między nimi jest średnica. Kominek odpowietrzający ma średnicę około 10 cm, zaś kominek wentylacyjny musi mieć średnicę minimum 15cm. Dzięki większej średnicy jesteśmy w stanie podłączyć kominek do grawitacyjnej instalacji wentylacyjnej. Czym jeszcze różnią się oba kominki? Są też inaczej wykończone i mają różne wysokości.

Jak montować kominek wentylacyjny?

Bardzo istotny jest montaż kominka wentylacyjnego. Wszystko powinno się odbyć zgodnie z pewnymi regułami. Montując kominek powinniśmy pamiętać, iż powinien on się znaleźć niedaleko kalenicy, w wysokim punkcie na dachu. Jeśli nie będziemy się tego trzymać i zamontujemy kominek wentylacyjny daleko od kalenicy, to istnieje duże ryzyko, że nie będzie on prawidłowo działał. Standardowo więc kominka nie powinno się montować niżej trzeciego rzędu dachówek.

Jeśli chcemy także uniknąć uszkodzenia kominka wentylacyjnego powinniśmy też mieć na uwadze, że jeśli umieścimy go niżej, to gdy spadnie śnieg i będzie się osuwał z dachu, to może nam element ten łatwo uszkodzić. Szczególnie, że mokre masy topniejącego śniegu są dość ciężkie. Jeśli więc już zdarzy się, że zamontujemy go niżej, to warto pamiętać o ochronie kominka wentylacyjnego śniegołapami (montuje się je nad kominkiem).

Na kominkach wentylacyjnych nie warto oszczędzać. Produkty nieznanych firm, słabej jakości mogą narobić nam więcej biedy aniżeli pożytku. Dlatego warto sprawdzać jakość materiałów z których zostały zrobione i precyzję wykończenia.

Montaż kominków oraz naprawę dachów można zamówić na stronie:

http://www.traffic-blachy.pl/uslugiWyraź swoją opinię/zdanie