facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Wszystko, co trzeba wiedzieć o współpracy z architektem wnętrz

Wiosna to świeżość - również w architekturze. Dlatego na samym początku warto pomyśleć o odnowieniu wnętrza swojego domu i jego nowoczesnym zaaranżowaniu. Jak to wygląda od strony technicznej i o czym warto pamiętać przed rozpoczęciem takiej współpracy?

Na początek - Twoja koncepcja!

Pierwszą, najważniejszą kwestią jest Twoja własna koncepcja. Musisz wiedzieć, jak Twój dom ma teraz wyglądać. Zastanów się, czy będziesz dążył do zupełnie nowych koncepcji, czy też wrócisz do sprawdzonego klasycyzmu. Pamiętaj, że w Twoim domu to Ty jesteś Panem, dlatego musisz podejść do architekta może nie tyle co z pomysłem, ale z ogólną koncepcją zadań.

Wybierz swojego architekta

Sprawdź oferty architektów w swojej okolicy. Warto to zrobić - samemu często nie zdajesz sobie sprawy, jak wiele takich osób działa na lokalnym rynku. Możesz w tym celu wykorzystywać różne media - od zwykłych "papierowych", aż po klasycznie sprawdzony internet. W Sieci znajduje się sporo serwisów, w których możesz wyszukać interesujące Cię oferty architektów. Przykładowe strony, na których warto szukać to http://www.architekciwpolsce.pl, Togetee.com czy też http://www.architekcipoznan.pl. Oczywiście doskonałym sposobem na wyszukanie lokalnego architekta będą klasyczne witryny ogłoszeniowe.

Ustal budżet

Gdy już skontaktujesz się z architektem i - prawdopodobnie - umówisz się z nim na pierwsze spotkanie, ustal maksymalny budżet całej inwestycji. Nie zapomnij uwzględnić odchyłek, które w zależności od wielkości inwestycji mogą być mniejsze lub większe. Przygotuj sobie również poduszkę finansową. Może się okazać, że wspomniana inwestycja przyniesie dodatkowe koszty, o których mogłeś wcześniej nie wiedzieć.

Bądź otwarty!

Nie zapominaj o tym, że projektant wnętrz ma jak najlepsze intencje względem Ciebie. W końcu to Ty dajesz mu pracę... Otwórz się więc na kompromisy. Czasami zaaranżowanie wnętrza domu będzie wymagało skoordynowania szeregu specjalności. Zaplanowane przez Ciebie inwestycje mogą nie dojść do skutku z różnorakich powodów. Dlatego bądź wyrozumiały i pamiętaj o kompromisie.

Nie bój się komunikacji

Pamiętaj, że w tym procesie najważniejsza jest komunikacja. Bez niej żadna planowana przez Ciebie inwestycja nie dojdzie do skutku. Zanim przeglądniesz oferty architektów sprawdź, przygotuj sobie pytania, jakie prawdopodobnie zadasz każdemu z nich. Nie bój się pytać o koszty - masz prawo wiedzieć, ile Cię to będzie kosztować. Stawiaj przed projektantem zupełnie nowe wyzwania, nawet w trakcie trwania procesu projektowania.Wyraź swoją opinię/zdanie