facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

5 powodów, by kupić mieszkanie w Krakowie

Chcesz kupić mieszkanie, ale wciąż nie wiesz, gdzie chcesz mieszkać? A może szukasz mieszkania, które będziesz wynajmować lokatorom? Kraków dla wielu inwestorów okazuje się miastem gwarantującym zyski z wynajmu.
Mieszkańcy miasta zaś cieszą się dostępem do kultury, sklepów, nie narzekają na brak ofert pracy i po prostu mieszkają w pięknym miejscu.

1.  Kraków to historia, architektura, zabytki, kultura

Chociaż Warszawa jest stolicą naszego kraju, to Kraków uchodzi w świecie za najpiękniejsze miasto i jest co roku odwiedzane przez 13 mln turystów. Nie tylko za sprawą Wawelu, Sukiennic czy Kazimierza, ale także Podgórza, Nowej Huty, kopców, z których rozciąga się przepiękny widok na miasto. W Krakowie jest największy rynek w Europie otoczony wyjątkowymi kamienicami, w których funkcjonują restauracje i puby z kuchnią całego świata. Osoby spragnione kultury mogą skorzystać z ofert licznych teatrów, sal koncertowych czy kin.

2.  Kraków to ośrodek akademicki

Uniwersytet Jagielloński, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Sztuk Pięknych to zaledwie trzy z ponad dwudziestu szkół wyższych, w których mogą kształcić się osoby w każdym wieku i na wszelkich możliwych kierunkach. Zrobienie kursu językowego albo ukończenie studiów podyplomowych to dodatkowe możliwości, jakie gwarantuje mieszkanie w mieście akademickim. 

3.  W Krakowie łatwo o pracę

W Krakowie wskaźnik bezrobocia jest jednym z najniższych w kraju i chociaż zarobki nie są tak wysokie, jak, jak w stolicy, to na wielu stanowiskach i tak mogą z nimi konkurować. W Krakowie o pracę łatwo na każdym szczeblu kariery, a swoje siedziby mają tutaj największe światowe korporacje. Ciągły nabór prowadzony jest w usługach, handlu i branży turystycznej. 

4.  Kraków ma dzielnice przyjazne mieszkańcom

Mieszkanie w okolicy Starego Miasta czy Kazimierza może być uciążliwe z powodu ciągle spacerujących turystów oraz wysokich cen w sklepach. Jednak w mieście Kraka są dzielnice, z których blisko do centrum, a gdzie żyje się spokojniej. Przykładem może być Prądnik Czerwony z nowoczesnym osiedlem Apartamenty Kaskada. Prądnik Czerwony upodobały sobie rodziny z dziećmi oraz pracownicy tutejszych biurowców. Dzielnica jest dobrze skomunikowana z resztą miasta, działa tutaj Park Wodny, Multikino, są centra handlowe, ale także szkoły, przedszkola i zielone parki. Nic więc dziwnego, że mieszkania z trzeciego etapu inwestycji dewelopera Super Krak świetnie się sprzedają https://www.superkrak.com.pl/wyszukiwarka-3d/apartamenty-kaskada-etap-3. Warto zainteresować się tą inwestycją z myślą o wynajmowaniu mieszkań w Krakowie. 

5.  Mieszkania na wynajem w Krakowie nigdy nie stoją puste

Właściciel mieszkania w Krakowie może czerpać zyski z wynajmu lokalu. Powodzeniem cieszą się oferty krótkoterminowe, skierowane w stronę studentów czy turystów, jednak najpewniejsze zyski przynosi wynajem długoterminowy. Nowoczesne mieszkanie na wynajem wykończone w wysokim standardzie skusi młodych ludzi, którzy z Krakowem wiążą swoją przyszłość.Wyraź swoją opinię/zdanie