facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Prosty sposób na uszczelnienie kabiny prysznicowej - 5 kroków

Chcesz skutecznie i dobrze uszczelnić kabinę prysznicową?? To nic trudnego. Przeczytaj 5 prostych kroków jak to zrobić, a na pewno będziesz zadowolony z efektów.

Każdy z nas posiada kabinę prysznicową i wiemy także jak ważne jest jej uszczelnienie. Poniżej przedstawiam 5 prostych kroków jak to wykonać(pamętajmy przy uszcelnianiu nie możemy pominąć żadnego kroku) W przypadku pominięcia jednego z kroków uszcelnienie możę nie być skuteczne, co pociągnie za sobą nieprzyjemne skutki.

Poniżej przedstawiam 5 prostych roków, aby uszczelnić prawidłowo przestrzeń prysznicowć oraz odływ liniowy.

KROK 1.


Pracę zaczynamy od pomalowania przestrzeni prysznicowej unigruntem. Dzięki pomalowaniu ścian pozbędizemy się kurzu oraz zanieczyszczeń co zwiększy potem przyczepność folii izolacyjnej w płynie.

KROK 2.Całość kabiny prysznicowej pokrywany folią izolacyjną w płynie. Jest to specjalny materiał aby uszcelnić miejsca które są narażone na wilgość w naszej łazience. Malujemy folią przestrzeń poziomo stosując zwykły wałek malarski lub pędzel. Po pomalowaniu ścian (na ścianie zostanie więcej jak 1 milimetr a to w zupełności wystarczy) aby uchronić naszą łazienkę przed przeciekaniem. Tak przygotowaną przestrzeń pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Następnie malujemy ściany pionowo i zostawiamy do wyschnięcia.

KROK 3.


Następnie nakładamy narożniki izolacyjne. Narożniki te należy nałozyć na najbardziej newralgiczne miejsca czyli na łaćzeniu ściana-podłoga. Narożniki pełną swoją funkcję w rogach, a na resztę ściany ukłądamy taśmę izolacyjną która ma takie same funcje(ma zabezpieczyć przed przeciekaniem). Również nakłądamy specjalne opaski na baterie łązienkowe oraz wokoło odpływu liniowego.

Taśmy powinny ciasno przylegać do ściany i do podłogi tworząc super bezpieczne zabezpieczenie dla naszej łazienki. Taśmy jak i narożniki są wykoanne z bardzo dobrych materiałó sa to miedzy innymi termoplastyczy elastrometr, który ma bardzo dobre właśiwości izolacyjne. Dzięki tej dzianinie poliestrowej, która jest niezwykle cieńka(jednak bardzo wytrzymała na rozciąganie) mamy 100 % pewności na dobre uszcelnienie.

Taśma także jest dodatkowo wyposażona w fizelinę poliestrową na dole co ułatwia przyklejenie do ścian i podłogi

KROK 4.


Po nałożęniu taśm izolacyjnych i narożników przestrzeń kabiny prysznicowej należy pomalować po raz kolejny i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

KROK 5.

Tak przygotowana przestrzeń jest już gotowa do montażu tego co będize widoczne czyli płytek i odpływu liniowego. Po umieszceniu odpływu liniowego w betonie należy także zadbać o mankiet izolacyjny (fizelina 3 warstwowa). Po nałozęniu mankietu pozostaje nam układanie płytek i fugowanie. 

Po zakończeniu prac nie pozostaje nam nic innego jak korzystanie z kabiny którą mamy bardzo dobrze zaizolowaną i uszczelnioną.

Poniżej wklejam link do materiału wideo gdzie pokazany jest krok po korku jak należy powyższe czynności wykonać.


https://www.youtube.com/watch?v=YO9efDwCitgWyraź swoją opinię/zdanie