facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Budujesz dom, kupujesz mieszkanie? Postaw na energooszczędność

Budując wymarzony dom lub kupując mieszkanie, powinniśmy brać pod uwagę koszty eksploatacji. Dobrym rozwiązaniem jest energooszczędne budownictwo. Do tego typu inwestycji zachęca nas dofinansowanie kredytu udzielane przez NFOŚiGW.

Budowa domu energooszczędnego nie jest trudna. Jest on tani w eksploatacji, a dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wygodny dla użytkowników. „[...] Jeśli inwestor chce ograniczyć straty ciepła, powinien podczas budowy unikać występowania mostków termicznych. Kluczem jest też izolacyjność przegród i jakość stolarki” - mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Pawlak z firmy Rockwool.

Dom energooszczędny to taki, w którym zapotrzebowanie na energię wynosi około 40 kWh/m2/rok. W budownictwie standardowym jest ono trzykrotnie większe. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze.

Program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zachęca do energooszczędnych inwestycji, poprzez dofinansowanie kredytu. Mogą skorzystać z niego osoby fizyczne, budujące dom jednorodzinny albo kupujące dom, lub mieszkanie od dewelopera, czy spółdzielni mieszkaniowej. „[...] Dopłata może wynieść 50 tysięcy złotych w przypadku domów oraz 15 tysięcy złotych dla osób kupujących mieszkania” - wyjaśnia Barbara Koszułap, wiceprezes NFOŚiGW.

Dzięki realizacji programu do użytku zostanie oddanych około 16 tysięcy budynków o wysokim standardzie energetycznym. Ograniczy to emisję CO2 o 50 tysięcy ton rocznie. To tyle, ile łącznie waży 416 lokomotyw elektrycznych.

Budujesz dom, kupujesz mieszkanie? Postaw na energooszczędność
Piotr Pawlak - Rockwool Polska; Barbara Koszułap - Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Domy energooszczędne
Piotr Pawlak - Rockwool Polska; O tym, czym się różni dom pasywny od energooszczędnego, jak buduje się dom energooszczędny, czy jest zainteresowanie inwestorów
Dopłata na budowę domu energooszczędnego
Barbara Koszułap - Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej; O tym, kto może starać się o dofinansowanie kredytu
 
źródło: infowire.pl


Wyraź swoją opinię/zdanie