facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Kilka rad jak zapłacić mniej za ogrzewanie

Zima, mimo że w tym roku lżejsza niż zazwyczaj, to jednak pochłania znaczne pieniądze na ogrzanie domu. Można temu zaradzić! Najlepszym sposobem jest oczywiście ocieplenie ścian zewnętrznych budynku, ale z tym musimy poczekać do rozpoczęcia sezonu remontowo-budowlanego z plusowymi temperaturami. Zawsze warto wykorzystać łatwe i skuteczne metody niwelujące niewłaściwe przyzwyczajenia domowników, a pozwalające  właścicielom  ograniczyć wydatki na ogrzewanie.
Średnie opłaty za ogrzanie nieocieplonego domu stanowią około 70% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Kilkumiesięczny sezon grzewczy, nawet przy statystycznie cieplejszej zimie może wiązać się z rachunkami liczonymi w  tysiącach złotych. Na szczęście coraz więcej Polaków nie chce przepłacać za ciepło w domu i decyduje się na termomodernizację, która jest najskuteczniejszym rozwiązaniem wpływającym na komfort cieplny domu oraz obniżenie kosztów jego eksploatacji. W nowo powstających domach energooszczędne rozwiązania stają się standardem.
- Zastosowanie styropianów  o  odpowiedniej grubości to jedna z najbardziej racjonalnych i opłacalnych inwestycji przynoszących zyski każdego roku - mówi Krzysztof Krzemień dyrektor techniczny Termo Organiki - Raz dobrze wydane pieniądze pracują w naszym klimacie co najmniej kilka miesięcy każdej jesieni i zimy, nie wspominając o lecie, kiedy to dobrze zaizolowane ściany chronią nas przed upałem. Ocieplając dom kompletnym systemem ociepleń Termo Organiki z wykorzystaniem 15 centymetrowej grubości styropianu w kropki można zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie. 
Jeśli jednak docieplenie ścian domu mamy wciąż przed sobą, możemy zastosować kilka „sztuczek”, by ograniczyć koszty ogrzewania. Warto zmienić przyzwyczajenia, które zimą uszczuplają nasz domowy budżet związany z zapewnieniem ciepła naszego domowego gniazdka.
Lista prostych trików ograniczających zużycie energii potrzebnej do ogrzania domu:
  • Zdecydowanie lepiej wietrzyć mieszkanie przez kilka minut przy szeroko otwartych oknach, niż zostawiać je na dłuższy czas lekko uchylone.
  • Nie warto zbyt mocno ogrzewać pomieszczeń gospodarczych oraz utrzymywać tej samej temperatury we wszystkich pomieszczeniach całą dobę. Na przykład mniejsza praca kaloryferów pod naszą nieobecność to spore oszczędności energii (ok. 10-15%). Nie we wszystkich pomieszczeniach temperatura musi być również jednakowa, co wpłynie na oszczędność energii i dodatkowe finansowe bonusy. W sypialni na przykład zdecydowanie lepiej się śpi, a organizm szybciej się regeneruje, kiedy temperatura jest niższa o kilka stopni niż w pozostałych pomieszczeniach. 
  • W pochmurny dzień staraj się zasłaniać okna zasłonami i roletami. To spowoduje, że ciepło nie będzie miało łatwej ucieczki na zewnątrz domu. W przypadku słonecznego dnia, odwracamy działanie, rozsuwamy wszystkie żaluzje, zasłony, firanki czy rolety tak, by słońce miało łatwą drogę do wnętrza domu i nagrzało jego pomieszczenia.
  • Warto umieścić ekrany odbijające ciepło za grzejnikami. To rozwiązanie gwarantuje, że odbite ciepło wróci do wnętrza budynku zamiast uciekać na zewnątrz przez ściany. Nie zasłaniamy również grzejników zasłonami czy firankami. 
  • Zarówno w ocieplonym, jak i nieocieplonym budynku, przed przenikaniem chłodu ochroni nas dokładne uszczelnienie okien i drzwi. 
Więcej informacji znajduje się na stronie www.termoorganika.pl.


Wyraź swoją opinię/zdanie