facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Potrzebujesz kupić nieruchomość? Pomożemy Ci!

Zakup mieszkania lub domu na rynku wtórnym wiąże się z wieloma obowiązkami. Musimy sprawdzić czy sprzedający na pewno jest właścicielem nieruchomości, a jeśli działa przez pełnomocnika, to czy ten jest odpowiednio umocowany. Należy także sprawdzić księgę wieczystą oraz dowiedzieć się czy na nieruchomości nie ciąży jakieś zadłużenie.

Każdy z nas pragnie znaleźć swoje wymarzone mieszkanie i chciałby, aby proces ten przebiegł sprawnie i bez żadnych zakłóceń. W tym celu dużo osób decyduje się na skorzystanie z usług biura nieruchomości (np. Multi Nieruchomości ze Szczecina) posiadającego rozbudowaną bazę ofert, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiadomo, że trudno znaleźć mieszkanie, które idealnie będzie nam odpowiadało, dlatego trzeba czasem pójść na pewne ustępstwa. Ważne, abyśmy od razu ustalili jak nisko możemy obniżyć nasze wymagania. Musimy to zrobić w sposób przemyślany, aby nie zostać wiecznym poszukiwaczem własnego lokum.
Każdy z nas ma jakieś określone wymagania. Chcemy, aby mieszkanie było położone w cichej, miłej okolicy, ale jednocześnie nie za daleko od centrum. Najlepiej jakby w pobliżu znajdował się jakiś park, a od sklepu dzieliłoby nas kilka kroków. Dla rodzin z dziećmi lub planującymi powiększenie rodziny istotne jest również, żeby pobliżu znajdował się żłobek, przedszkole i szkoła. No i oczywiście, żeby sąsiedzi byli mili i "na poziomie".
Niestety takie idealne mieszkanie najprawdopodobniej nie istnieje. Nawet jeśli uda nam się znaleźć odpowiednią lokalizację, to może się okazać, że sąsiedzi nie są idealni, a rozkład pomieszczeń nie do końca odpowiada naszym wyobrażeniom. Oznacza to, że po prostu musimy być elastyczni.
Najlepiej jeśli wypiszemy sobie na kartce co jest dla nas najważniejsze, a co tylko będzie stanowić miły, ale niekonieczny dodatek. Z tak określonymi priorytetami możemy wyruszać na poszukiwanie mieszkania. 
Warto udać się w tej sprawie do biura nieruchomości, np. Multi Nieruchomości w Szczecinie. Dlaczego? Ponieważ większość biur posiada bardzo bogatą ofertę nieruchomości, a dzięki określeniu naszych wymagań, łatwiej będzie wybrać kilka propozycji, które możemy wstępnie przeanalizować bez marnowania czasu na oglądanie każdej z nich. Dopiero w momencie, gdy zainteresuje nas jakieś konkretne mieszkanie lub dom, możemy udać się wraz z pracownikiem biura, aby je dokładnie obejrzeć. Pamiętajmy, aby na jednej nieruchomości nie poprzestawać, nawet jeśli zrobi na nas dobre wrażenie, bo może się okazać ono mylne. Im więcej mieszkań obejrzymy, tym lepiej. Dzięki temu będziemy mieć możliwość porównania kilku ofert i zyskamy wiedzę na co zwrócić uwagę, a co jest mniej istotne.

Bardzo ważną kwestią przy kupowaniu nieruchomości jest bezpieczeństwo dokonania transakcji. Nikt z nas nie chce zostać oszukany, dlatego też specjaliści z biura nieruchomości wnikliwie weryfikują wszystkie oferty. Sprawdzają czy osoba chcąca sprzedać dom jest jego właścicielem, czy w lokalu nie są zameldowane jakieś dodatkowe osoby, a także czy stan prawny i księgi wieczyste danej nieruchomości nie sprawią nam jakiejś niemiłej niespodzianki. Dodatkowo jeśli kupno mieszkania wymaga od nas wzięcia kredytu, to pracownicy biura pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności związanych z kredytem.Wyraź swoją opinię/zdanie