facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Zainwestuj w jakość, zainwestuj w trwałość

Budując dom, który będzie służył nam i naszej rodzinie przez pokolenia, należy pamiętać o tym, że miejsca szczególnie narażone na zniszczenia warto wyjątkowo dokładnie zabezpieczyć. Podłoże, po którym się poruszamy w garażu, wiatrołapie, pomieszczeniach gospodarczych jest bardzo podatne na uszkodzenia.

Płytki sprawią dużo trudu przy czyszczeniu z uwagi na brud, który osadza się w fugach. Równie szybko się niszczą, dlatego warto się zastanowić nad inwestycją w posadzki betonowe.

Posadzki betonowe to trwały materiał, który wytrzyma błoto wnoszone do pomieszczeń, płaszcze, z których kapie woda, olej silnikowy, który może wyciekać z auta. Nie uszkodzimy ich substancjami chemicznymi ani mechanicznie, poprzez uderzenie; nie napęcznieją od zalania wodą.

Początki pracy nad posadzką betonową są bardzo szczegółowe - rozpoczynamy od wymierzenia powierzchni, na której będzie robiona wylewka. Powierzchnię, na której będziemy rozpoczynać pracę należy najpierw dokładnie odkurzyć i delikatnie zwilżyć wodą, a jeżeli istnieją w podłożu jakieś szczeliny, powinno się je uprzednio wypełnić. Początkowo wylewana jest cienka warstwa - około 25 milimetrów, która będzie podstawą.

Jest to najważniejszy etap, który ułatwia późniejszą pracę nad wylewką. Jeżeli nie jesteśmy pewni, czy damy sobie radę sami - powierzmy to profesjonalistom. Oni wiedzą jak działać, żeby etap końcowy wyglądał dokładnie tak, jak zaplanowaliśmy.

Jeżeli lubimy robić wszystko własnymi rękami, warto zapoznać się z wylewką cementową, która jest samopoziomująca. Jak wskazuje nazwa - materiał jest tak skonstruowany, że powierzchnia staje się gładka i nie wymaga dalszej pracy nad wyrównaniem. Pozostaje tylko zalanie posadzki.

Dodatkowo, w przy wykańczaniu możemy zdecydować o estetyce. W asortymencie sklepów budowlanych znajdują się farby oraz lakiery, które nadadzą naszej posadzce betonowej dowolne wykończenie. Farba, której używamy powinna mieć barierę wilgotnościową, być odporna na ścieranie. Korzystając z niej, powinno się pamiętać o przeczytaniu instrukcji obsługi używania farby dla konkretnego modelu. Związki chemiczne, które są zawarte w puszce, mogą się różnić. Z tego wynikają różnice, co do ilości warstw, które należy położyć - lub nawet samego przygotowania posadzki.

Jeżeli podłoże jest bezpośrednio nad ziemią, ale także - jeżeli dbamy o ciepło na wyższych piętrach, podłoże należy zaizolować termicznie. Wtedy zwracamy uwagę na pierwszą, styropianową warstwę, która dodatkowo powinna być zabezpieczona przed wilgocią.

Ciekawą opcją jest zalanie posadzki betonowej żywicą, która jest bardzo często wykorzystana jako podstawa na halach produkcyjnych - nie jest śliska, nic się do niej nie klei, a dodatkowo jest bardzo odporna na ścieranie. Sama posadzka betonowa powinna być również zabezpieczona przed materiałami chemicznymi, które mogą występować w danym pomieszczeniu.

Cena położenia posadzki betonowej, to oprócz ceny materiałów, koszt robocizny. Koszt tworzywa z którego powstaje posadzka betonowa, w zależności od tego jaką jakość oraz producenta wybraliśmy, mieści się w granicach 15-30 złotych za metr kwadratowy. Cena robocizny zależy od osoby, która podejmie się wykonania prac.

Warto zainteresować się posadzkami betonowymi, głównie z uwagi na ich trwałość i wytrzymałość. Tego typu rozwiązania są stosowane na halach produkcyjnych w fabrykach, halach magazynowych, parkingach przy centrach handlowych. Wszędzie tam, gdzie posadzka jest narażona na duże uszkodzenia i ścieranie. To wyjątkowo niezawodny materiał, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o poprawki, które mogą się pojawić na przestrzeni lat.

Więcej informacji można znaleźć w firmie Itbud.com.pl, dostarczającej posadzki betonowe oraz grunty i zaprawy.Wyraź swoją opinię/zdanie