facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Rynek pierwotny najlepszą opcją podczas wyboru nowego mieszkania

Każdy, kto rozważa zakup wymarzonego mieszkania, musi odpowiedzieć sobie na jedno kluczowe pytanie: jakie lokum jest najlepsze? Nowe czy używane? Jedna i druga opcja ma wprawdzie swoje plusy i minusy, i dla niektórych dokonanie wyboru może się okazać wyjątkowo trudne, jednak to rynek pierwotny powszechnie uważa się za najlepsze rozwiązanie. Nie dość, że daje większą swobodę w kwestii dopasowania mieszkania do własnych potrzeb, to jeszcze finalnie koszty jego zakupu często okazują się być niewiele wyższe.

Mieszkanie dopasowane do potrzeb

Podstawową zaletą mieszkań sprzedawanych na rynku pierwotnym jest fakt, że są po prostu nowe. W praktyce oznacza to ich wyższy standard. To nie tylko kwestia bardziej zaawansowanych rozwiązań w budownictwie, ile udogodnień takich jak ochrona, podziemne garaże, dostosowanie budynku dla potrzeb osób niepełnosprawnych, czy też place zabaw na terenie osiedla. Stosowane obecnie technologie są przyjazne środowisku i energooszczędne. - Warto zauważyć, że nowo powstające mieszkania są bardzo zróżnicowane. O wiele łatwiej znaleźć interesujący metraż na rynku pierwotnym, niż na wtórnym. Oferta nowych mieszkań jest dużo bogatsza. Warto dodać, że sam zakup nowego mieszkania to doskonała lokata kapitału - przekonuje specjalista firmy deweloperskiej zajmującej się sprzedażą, położonego w Marysinie Wawerskim, nowoczesnego Osiedla Przy Lesie.

Dowolna aranżacja

Nowe mieszkania można dowolnie zaaranżować - wydzielić poszczególne pomieszczenia w zależności od ich funkcji, wykonać własny projekt wnętrza i ustalić metraże, często nawet decydować o rodzaju wykorzystanych materiałów. Decydując się na współpracę z solidnym deweloperem, nabywca nie musi się obawiać przykrych niespodzianek w postaci usterek. Kupując nowe mieszkanie nie ma konieczności przeprowadzenia kosztownych remontów, co często ma miejsce na rynku wtórnym. Mało tego, niektóre małe wady można zgłosić w ramach okresu gwarancji, jaką daje dzisiaj większość dobrych firm deweloperskich.

Wcale nie tak drogo

Zakup na rynku pierwotnym to również niższe koszty transakcyjne, mniejsze m.in. o podatek od czynności cywilno-prawnych czy koszty pośrednictwa. Transakcja u dewelopera generuje jedynie opłatę taksy notarialnej i koszty około bankowe.

Cena nowego mieszkania na logikę powinna być wyższa niż koszt zakupu używanej nieruchomości. Czasami rzeczywiście tak jest, ale warto zauważyć, że transakcja bezpośrednio u dewelopera daje możliwość przeprowadzenia negocjacji, a w konsekwencji uzyskania atrakcyjnego rabatu. Często to również sam sprzedawca wychodzi do klienta z ciekawą promocją.

Piękne otoczenie

Warto zwrócić uwagę, że nowoczesne osiedla są budowane według najnowszych trendów i najwyższych standardów estetycznych. Kupując na rynku pierwotnym, nabywca staje się właścicielem nowoczesnej, atrakcyjnej nieruchomości. Osobną kwestię stanowi otoczenie. Coraz więcej firm deweloperskich inwestuje w budowę osiedli w przepięknym otoczeniu, tak jak ma to miejsce w Marysinie Wawerskim. Osiedle Przy Lesie łączy w sobie to co najlepsze w mieszkaniu na łonie natury i w mieście. Pomimo bliskości przyrody, relaksującej ciszy i kameralnego klimatu, dojazd do centrum Warszawy jest wyjątkowo łatwy, i to zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.Wyraź swoją opinię/zdanie