facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Ile zyskasz na inwestycji w mikromieszkanie

Którzy deweloperzy oferują poszukiwane przez inwestorów mikromieszkania? W jakich projektach znajdziemy lokale o metrażu trzydziestu kilku metrów kwadratowych i mniejsze? W jakiej cenie? Ile zyskamy na takiej inwestycji? Sondę prezentuje serwis nieruchomości Dompress.pl.
Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp S.A.
Niemal w każdym z naszych projektów można znaleźć kompaktowe mieszkania jednopokojowe o powierzchni od 24-25 mkw. Ich udział w strukturze zależy od charakteru projektu i waha się średnio od 5 do ponad 20 proc. Najwięcej takich mieszkań dostępnych jest w projektach położonych w centrach miast, blisko ośrodków akademickich, czy biurowych. Należą do nich Osiedle Krzemowe na Mokotowie w Warszawie, 5 Dzielnica w Krakowie i Bastion Wałowa w Gdańsku. Ceny mieszkań, w zależności od lokalizacji, zaczynają się od 6500 zł/mkw. W przypadku projektów zlokalizowanych poza ścisłym centrum ceny są już zdecydowanie niższe i kształtują się od 5300 zł/mkw.
Wioletta Kleniewska, dyrektor marketingu i sprzedaży w Polnord S.A.
W ofercie każdej, naszej inwestycji znajduje się pula mieszkań jednopokojowych, których powierzchnie zaczynają się od 30 mkw. Takie propozycje przygotowywane są z myślą, zarówno o singlach, jak i inwestorach. Obecnie tego typu lokale dostępne są w Warszawie w kameralnym osiedlu Brzozowy Zakątek w Wilanowie, w inwestycji Neptun w podwarszawskich Ząbkach oraz w osiedlach Tęczowy Las w Olsztynie, Ku Słońcu w Szczecinie i City Park w centrum Łodzi. Mieszkania można kupić w cenie od 4379 zł za mkw.
Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor pionu marketingu i sprzedaży J.W. Construction Holding S.A.
Aktualnie koncentrujemy się na budowie aparthotelu Wola Invest (458 lokali) oraz wdrożeniu drugiego projektu aparthotelowo-biurowego w Warszawie - Jerozolimskie Invest (116 lokali). Oferowane w nich apartamenty gwarantują inwestorom zysk w wysokości 5 i 7 procent w skali roku. Poza gwarantowaną stopą zwrotu, w  apartamentach Wola Invest zapewniamy podział zysku przewyższający te wartość - 50 proc. na 50 proc. Oznacza to, że przy 70-proc. obłożeniu aparthotelu rentowność wzrośnie do ponad 10 proc. w skali roku i wyniesie dwa razy więcej od kwoty gwarantowanej. Umowę z klientami zawieramy na 10 lat, zapewniając przepływy finansowe przez ten okres. Atutem apartamentów jest objęcie budynków serwisem 5-gwiazdkowego hotelu. Do dyspozycji gości będzie m.in. dwupoziomowe lobby z całodobową recepcją i liczne udogodnienia, jak concierge, room-service, czy restauracja. W inwestycjach Wola Invest  i Jerozolimskie Invest można nabyć apartamenty o powierzchni od 22 mkw. w cenie od 7 000 zł netto za mkw. 
Yael Rothschild, prezes zarządu Mill-Yon
Najtańsze, małe mieszkanie, które oferujemy można kupić w warszawskiej inwestycji Aura Garden Białołęka. Lokale o powierzchni ponad 31 mkw. są do nabycia w cenie ok. 176 tys. zł. W projekcie Aura Gdańsk mieszkania o najmniejszych metrażach, które były dostępne w cenie ok. 216 tys. zł, sprzedały się w ciągu kilku dni. Obecnie najmniejsze lokale oferowane w tej inwestycji mają powierzchnię 41 mkw. W Aura Sky najmniejsze mieszkania, które są w sprzedaży mają metraż 39 mkw. 
Adrian Potoczek, dyrektor sprzedaży w Wawel Service 
Mikromieszkania o powierzchniach do trzydziestu kilku metrów projektujemy we wszystkich naszych inwestycjach. W segmencie ze średniego poziomu cenowego to właśnie takie lokale cieszą się największą popularnością. Zdając sobie sprawę z zainteresowania, jakie wzbudzają wśród klientów, staramy się maksymalizować ich ilość w projektach. Aktualnie mikromieszkania są dostępne we wszystkich inwestycjach, w których prowadzimy sprzedaż. Ich ceny zaczynają się od 4500 zł/mkw. 
Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom S.A. 
Z uwagą przyglądamy się temu segmentowi, ponieważ dostrzegliśmy popyt na tego typu mieszkania. Aktualnie nie planujemy włączenia ich do oferty. Jeśli jednak ten rynek będzie się dalej tak dynamicznie rozwijał i pojawi się okazja, aby rozpocząć ciekawą tego typu inwestycję, z pewnością ją rozważymy. 
Agnieszka Pyzel, reprezentująca BBI Development S.A.
Mieszkania o niewielkim metrażu będziemy oferować w budynku E3 w nowym etapie warszawskiej inwestycji Koneser. Lokale o powierzchni od 27 mkw. w tym projekcie będą dostępne w cenie od 10 tys. zł/mkw. 
Janusz Miller, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Home Invest 
Mieszkania o powierzchni około trzydziestu kilku metrów posiadamy jeszcze w ofercie inwestycji Na Sokratesa w warszawskiej dzielnicy Bielany i w osiedlu Monte Verdi we Włochach. Projekty cieszą się powodzeniem inwestorów, ponieważ znajdują się w bardzo dobrych punktach komunikacyjnych. Inwestycja Na Sokratesa położona jest w pobliżu stacji Metro Młociny, a Monte Verdi przy stacji kolejowej PKP Włochy. Mamy w planach kolejne tego typu projekty, w których z pewnością znają się mieszkania o niewielkich metrażach. 
Eryk Nalberczyński, dyrektor ds. sprzedaży w Lokum Deweloper 
Obserwujemy niesłabnące zainteresowanie mieszkaniami o mniejszych metrażach. Na ich zakup często decydują się osoby, które traktują tego typu nieruchomości jako produkt inwestycyjny. Niewielkie mieszkania można łatwo wynająć, a stopa zwrotu z czynszu za wynajem sprawia, że jest to dobra lokata kapitału. Mniejsze metraże doskonale sprawdzą się w przypadku osób wchodzących dopiero w życie, planujących zakup pierwszego lokum, jak i osób starszych, ponieważ taka nieruchomość generuje mniejsze koszty utrzymania. 
Mieszkania o niewielkich metrażach są dostępne w niemal wszystkich naszych inwestycjach. Stanowią 5-7 proc. w strukturze mieszkań w poszczególnych inwestycjach. 
Jacek Bielecki, dyrektor ds. rozwoju i jakości Marvipol S.A.
W aktualnej ofercie nie mamy mikroapartamentów. Jest to jednak obszar, w którym widzimy potencjał i analizujemy rynek mieszkaniowy również pod kątem tego rodzaju propozycji. 
Sylwester Wybranowski, dyrektor sprzedaży deweloperskiej, Mennica Polska S.A.
W aktualnie realizowanej inwestycji zlokalizowanej przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie Mennica Residence najmniejsze oferowane mieszkania to typowe kawalerki o powierzchni ok. 28-30 mkw. Lokale  o metrażu 33 mkw. oferują już funkcje mieszkania dwupokojowego, a ok. 50 metrowe trzypokojowego. W Mennicy Residence mieszkańcy będą mieli do dyspozycji ponad 650 mkw. przestrzeni rekreacyjno-wypoczynkowej w części wspólnej. Będzie się w niej mieścić m.in.: sala do squasha, szatnie, sala gimnastyczna, siłownia, pokój relaksu z jacuzzi z wyjściem na taras, sauny, sala dla dzieci, pokój spotkań, a także salki do zabiegów kosmetycznych, czy do masażu. Ceny kawalerek w inwestycji zaczynają się od 402 tys. zł, a mieszkań dwupokojowych od 430 tys. zł.
Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska
Nieduże metrażowo mieszkania jednopokojowe aranżujemy w niemal każdej inwestycji. W tej chwili nie planujemy jednak projektu, gdzie mikromieszkania byłyby głównym elementem oferty.
Aneta Michalska, reprezentująca Grupę Inwest 
Mieszkania o niewielkim metrażu od 27 mkw. do 35 mkw. oferujemy w kilku warszawskich inwestycjach, m.in. w inwestycji przy ulicy Garibaldiego w bezpośrednim sąsiedztwie ronda Wiatraczna na Pradze Południe, w projekcie przy ulicy Kałuszyńskiej na Kamionku oraz w inwestycji przy ulicy Szklanych Domów na Grochowie. Inwestycje cieszą się zainteresowaniem inwestorów kupujących lokale pod wynajem. Niewielka cena mieszkań (od 220 tys. zł) gwarantuje dobrą stopę zwrotu. Tego typu lokale kupowane są także jako pierwsze mieszkanie na okres kilku lat, po czym klienci zdecydują się na zakup docelowej nieruchomości.  
Ewa Skibińska, dyrektor marketingu w Red Real Estate Development
Jednopokojowe mieszkania cieszą się dużym zainteresowaniem naszych klientów, dlatego oferujemy je we wszystkich naszych inwestycjach. Metraże kawalerek w warszawskim osiedlu Alpha Park zaczynają się od 31 mkw. i oferowane są w stanie deweloperskim lub z wykończeniem. Z takiej opcji można również skorzystać, kupując mieszkanie w osiedlu Red Park w Poznaniu, gdzie proponujemy kawalerki o powierzchni od 35 mkw. w 13-piętrowym budynku. Wszystkie mieszkania jednopokojowe w tym osiedlu można przeprojektować jako dwupokojowe. We Wrocławiu oferujemy soft lofty i apartamenty o metrażu od 28 mkw., które powstaną w sąsiedztwie loftów w zrewitalizowanej XIX wiecznej fabryce papieru.
Lidia Fedorczuk, manager sprzedaży w Atlas Estates 
W ofercie warszawskiej inwestycji Apartamenty Krasińskiego posiadamy kilka mieszkań jednopokojowych z balkonami lub ogródkiem, o powierzchni 33-39 mkw. W praktyce ich funkcjonalne układy dają możliwość zaaranżowania przestrzeni z wydzielonym aneksem sypialnianym. To dobra propozycja dla ludzi młodych i inwestorów, poszukujących lokali na wynajem. Mieszkania są dobrze nasłonecznione, dzięki dużym przeszkleniom. Ceny zaczynają się od 310 tys. zł.
Katarzyna Pietrzak, dyrektor sprzedaży i marketingu w Victoria Dom S.A.
Mikromieszkania projektujemy z myślą o inwestorach. Takie mieszkania oferujemy w warszawskich inwestycjach: Osiedlu Verba na warszawskiej Pradze, Osiedlu Bravo przy ulicy Jana Kazimierza oraz w Osiedlu Classic IV przy ulicy Modlińskiej. Mieszkania tego typu sprzedają się najszybciej.
Ewelina Krosta, reprezentująca WAN S.A.
Duży wybór małych mieszkań, idealnych pod inwestycję posiadamy w drugim etapie inwestycji Apartamenty Wielicka w Krakowie. Najmniejsze mieszkanie o powierzchni ponad 27 mkw. mamy w ofercie w kwocie 165 tys. zł i jest to cena do negocjacji.
Przemysław Bednarczyk, wiceprezes zarządu Waryński S.A. Grupa Holdingowa
Kawalerki i mieszkania dwupokojowe nadal cieszą się dużym zainteresowaniem klientów w każdym z etapów naszych projektów. W warszawskich inwestycjach Miasto Wola i Stacja Kazimierz tego rodzaju lokale stanowią istotny element oferty. 
Monika Zabłocka, reprezentująca Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego 
W każdej naszej inwestycji mieszkania o powierzchni od 28 do 40 mkw. to lokale najbardziej poszukiwane. Aktualnie mamy je w sprzedaży w nowym Osiedlu Czarkowo w Zielonej Górze, w którym do nabycia są lokale o powierzchni od 32 do 41 mkw. w cenie od ok. 123 tys. zł do ponad 160 tys. zł. W inwestycji, którą realizujemy w Nowe Soli dostępne są mieszkania o metrażu od 42 mkw. w cenie od ponad 139 tys. zł. 
Zuzanna Kordzi, dyrektor ds. handlowych w ECO Classic
W każdej inwestycji zapewniamy klientom mieszkania w różnych metrażach. Mniejsze lokale w zależności od typu inwestycji mają zróżnicowaną wielkość. 
Opracowanie: Kamil Niedźwiedzki


Wyraź swoją opinię/zdanie