facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Remont nie musi zaskakiwać kosztami

Większość z nas przynajmniej raz w życiu przygotowywała lub przeprowadzała prace remontowe, więc doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, iż jest to inwestycja niekiedy zaskakująca.

Największym wyzwaniem jest zazwyczaj nie sam remont, lecz przygotowanie się do niego pod kątem finansowym. Idealnym wyjściem byłoby wszystko dokładnie zaplanować jeszcze przed kupnem samych materiałów, lecz jest to niesłychanie trudne. Kwestie planowania są bardzo istotne nie tylko z punktu widzenia dokonywania remontów i z pewnością bardzo się nam w życiu przydają.

Próby przewidzenia wszystkich wydatków remontowych wymaga ogromnego doświadczenia, którego zazwyczaj nam brakuje, o ile nie pracujemy w budowlance. Nawet jeżeli wydaje nam się, że uwzględniliśmy absolutnie wszystkie rzeczy, to zawsze pojawi się coś nowego i nieoczekiwanego. Później okazuje się, że koszty remontu przewyższają nasze kalkulacje, zmienia się cała wizja i jesteśmy bardziej sfrustrowani niż zadowoleni.

Rozwiązaniem takich problemów może okazać się ciekawy system, który zaczyna być z powodzeniem stosowany przez polskie firmy budowlane. Mówimy tutaj o zryczałtowanym systemie realizacji prac oraz wydatków, jakie są z nim związane. Sam pomysł nie jest szczególnie innowacyjny, gdyż od dłuższego czasu bardzo dobrze sprawdza się w krajach Europy Zachodniej. Sposób działania tego systemu jest całkiem prosty – klienci wybierają jeden spośród trzech pakietów remontowych, które różnią się od siebie pod względem standardu i jakości materiałów, jakie będą użyte.

Oczywiście, każdy ze wspomnianych pakietów różni się również zryczałtowaną ceną za metr kwadratowy lokalu, jednak obejmuje ona kompleksowe przygotowanie pomieszczeń do zamieszkania. Wobec tego, w cenie jest nie tylko remont, ale również urządzenie całego mieszkania łącznie z umeblowaniem, zabudową kuchenną oraz meblami łazienkowymi. Klienci mogą wybierać spośród kilku a nawet kilkunastu wariantów meblowych oraz innych elementów, takich jak płytki, oświetlenie, panele itp.

Taka metoda jest bardzo wygodna dla inwestora, gdyż nie musi on się przejmować o szereg drobnych spraw, które stają się istotne w momencie samodzielnego planowania i dokonywania prac remontowych. Nie interesują nas ani gotowe masy szpachlowe, ani odpowiednie zabezpieczenie drewna – wybieramy tylko pożądany wariant, dokonujemy ewentualnie kilku konfiguracji, zaś całą resztą zajmują się profesjonaliści.Wyraź swoją opinię/zdanie