facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Mieszkania w Warszawie zapewnią ci stabilny dochód pasywny

Większość ludzi myśli o zakupie nieruchomości w kategoriach miejsca zamieszkania.

Tymczasem mieszkania w Warszawie to niezawodny sposób na zapewnienie sobie stabilnego dochodu pasywnego, który w pewnym momencie może nam dać wolność finansową lub stać się zabezpieczeniem na emeryturę. Jak wybrać odpowiednią nieruchomość pod wynajem i jakich błędów unikać?

Kawalerka czy mieszkanie kilkupokojowe?

Z perspektywy inwestora większy zwrot inwestycji uzyskamy z dwóch wynajętych kawalerek niż z jednego większego mieszkania. Wynika to z prostego działania, ile przychodu uzyskamy z dwóch mieszkań w porównaniu z jednym. Nastawiając się na wynajem kawalerki, musimy jednak liczyć się z większą rotacją lokatorów. Małe mieszkanie mogą wynajmować pracownicy korporacji, studenci, single lub samotne matki. W przypadku tych ostatnich warto dodatkowo zabezpieczyć się u notariusza, ponieważ nawet w przypadku niepłacenia czynszu i kwoty wynajmu, prawo chroni samotne matki przed eksmisją. Warto podpisać odpowiednie dokumenty, że w przypadku niepłacenia czynszu, kobieta ma obowiązek opuścić mieszkanie.

Lokalizacja

Szukając odpowiedniej lokalizacji nieruchomości pod wynajem, powinniśmy wziąć pod uwagę, z jakich powodów przyciągnie najemcę i co pozwoli nam uzyskać większy zysk z wynajmu. Najdroższe są mieszkania w dobrze skomunikowanych punktach, na przykład niedaleko linii metra. Za mieszkanie w nowym budownictwie możemy oczekiwać większego wynagrodzenia. Ważne jest także otoczenie, czy są parki, szkoły, miejsca rekreacyjne, w których można się wyciszyć i odpocząć od codziennych stresów. Takie kryteria będą istotne zwłaszcza dla rodzin. Wszystkie powyższe kryteria spełniają mieszkania na Bielanach.

Nowe mieszkanie czy z rynku wtórnego?

Nowe mieszkania nie tylko zapewnią nam wyższy dochód,ale tez mniej niespodzianek w postaci pękniętej rury lub konieczności wymiany instalacji elektrycznej, co często ma miejsce w starych budynkach. Nowe mieszkania są zadbane i przyciągają zainteresowanych, którzy chcą dobrze się czuć i otaczać luksusem. Nowe osiedla są strzeżone, a miejsce postojowe będzie atutem dla zmotoryzowanych najemców, zawsze można je też wynająć innej osobie niż mieszkanie, dlatego warto w nie zainwestować.Wyraź swoją opinię/zdanie