facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Jak poradzić sobie ze stresem podczas kupna mieszkania

Polowanie na mieszkania na sprzedaż to jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy, których doświadczysz w życiu. Jednak jest to również silne emocjonalne przeżycie i bardzo osobiste doświadczenie dla każdego kupującego. Kiedy jesteś emocjonalnie zaangażowany w zakup, istnieje możliwość, że te emocje mogą wymknąć się spod kontroli. Co więcej, szanse na to, że coś pójdzie nie tak, są nieograniczone:

- Sprzedawcy mogą być nierozsądni i kłótliwi

- Inspekcja w domu może ujawnić wady

- Kredytodawcy mogą odrzucić twój wniosek o pożyczkę

- Możesz otrzymać zbyt niską kwotę pożyczki

- Twój agent może nie komunikować się z tobą dobrze lub nie spełniać twoich oczekiwań

- Twoja firma przeprowadzkowa może zbankrutować

- i tak dalej...

Poziom stresu zaczyna rosnąć w momencie złożenia pierwszej oferty

Poczytaj przykładową ofertę, zanim zaczniesz oglądać mieszkania na sprzedaż. Weź ją do domu i przeanalizuj wszystkie akapity. Dzięki temu gdy przyjdzie czas na rzeczywiste podpisanie oferty, nie będziesz panikować. Zawsze możesz poprosić swojego agenta o przeanalizowanie ważnych aspektów oferty.

Kiedy czujesz się komfortowo z zawartością dokumentu, podpisz go. Oto częściowa lista elementów, jakie może zawierać wstępna oferta:

- Cena zakupu

- Depozyt

- Zaliczka

- Kwota pożyczki i być może warunki pożyczki

- Data zamknięcia

- Alokacja kosztów zamknięcia

- Okres czasu na akceptację i zamknięcie transakcji

Poziom stresu wzrasta w oczekiwaniu na akceptację

Trzymając kciuki za plecami, możesz czuć motyle w żołądku i nie wiesz, czy będziesz mógł spać przez całą noc, zastanawiając się, czy twoja oferta zostanie przyjęta. Nie możesz się uspokoić, żeby obejrzeć film lub pobawić się z dziećmi, ponieważ wszystko, o czym myślisz, to kupienie tego mieszkania. Co się stanie, jeśli sprzedawca odrzuci ofertę? Co się stanie, jeśli sprzedawca złoży nierozsądną kontrofertę, na którą nie możesz sobie pozwolić? Czy zaoferowałeś za mało? Zbyt dużo?

Oto kilka rozwiązań:

- Zadzwoń do swojego agenta lub zaufanego przyjaciela lub członka rodziny, który niedawno kupił dom i porozmawiaj o swoich uczuciach i obawach.

- Skoncentruj się na czymś, co wymaga ywojej niepodzielnej uwagi, takiej jak gra komputerowa, czytanie książki lub ćwiczenia fizyczne.

- Powtarzaj sobie w kółko, że nie możesz kontrolować wyniku; od sprzedawcy zależy odpowiedź.

- Zaufaj samemu sobie, że złożyłeś najlepszą ofertę.

Kulminacja stresu podczas oczekiwania na zamknięcie

Polowanie na mieszkania na sprzedaż to jedna z najbardziej ekscytujących rzeczy, których doświadczysz w życiu

Bez wątpienia wykonałeś pracę domową, otrzymałeś od pożyczkodawcy list poprzedzający zatwierdzenie, złożyłeś dokumenty w uporządkowany sposób i zapłaciłeś za wycenę. Jeśli pożyczkodawca potrzebuje więcej dokumentacji, nie pytaj dlaczego, po prostu zdobądź ją i prześlij.

Poproś swojego agenta, aby poinformował cię o procesie zakupu domu krok po kroku, abyś wiedział, czego się spodziewać. Twój agent nieruchomości może być dla ciebie nieocenionym źródłem informacji w tym czasie. Doświadczeni agenci wiedzą, jak przewidzieć ewentualne problemy i rozwiązać je, zanim rozwiną się w gigantyczne tarapaty. Nie bój się zadawać pytań, dopóki wszystkiego dokładnie nie zrozumiesz.

A jeśli chcesz zminimalizować stres, który pojawia się, gdy czekasz na odpowiedź sprzedawcy, wybierz mieszkanie, które, jeśli ci się spodoba, możesz po prostu zarezerwować i kupić w dogodnym dla ciebie momencie. Odwiedź stronę internetową www.mieszkaniawbiedrusku.pl i poznaj ofertę kompleksu jednorodzinnych budynków dwulokalowych, usytuowanych w malowniczej okolicy pod Poznaniem. Wypełnij formularz kontaktowy i kup swoje wymarzone mieszkanie bezstresowo!Wyraź swoją opinię/zdanie