facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Czy będzie więcej mieszkań z dopłatą?

Firmy deweloperskie planują kolejne projekty, w których dostępne będą mieszkania, na które będzie można dostać państwową dopłatę, mimo że limity cen dla programu Mieszkanie dla Młodych ustawione są znacznie poniżej średnich stawek rynkowych. Gdzie powstawać będą te inwestycje?

Jak powiedziała portalowi nieruchomości Dompress.pl Anna Sitnik - dyrektor działu sprzedaży w Dolcan, w najbliższym czasie firma wprowadzi do sprzedaży kilka kolejnych projektów, w których będą dostępne lokale w ramach MdM. Będą to inwestycje głównie w Warszawie i okolicach, ale też w Częstochowie. Planowane są zupełnie nowe projekty, jak osiedle mieszkań bezczynszowych w podwarszawskiej miejscowości Rembelszczyzna, czy Osiedle Jordanowskie w Częstochowie - zapowiada dyrektor Dolcana. - Kontynuowana będzie również budowa istniejących osiedli, II etapu Osiedla Tęczowego w warszawskich Włochach i kolejnych etapów osiedli mieszkań bezczynszowych w stołecznej dzielnicy Białołęka.

Dom Development, który obecnie oferuje w Warszawie około 100 mieszkań spełniających kryteria cenowe programu, także planuje budowę kolejnych etapów swoich osiedli i nowych projektów, w których znajdą się Mieszkania dla Młodych. - Będą to takie osiedla, jak Miasteczko Regaty czy Derby w Warszawie - wymienia Radosław Bieliński z Dom Development.

Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych w Echo Investment tłumaczy z kolei, że spółka realizuje inwestycje w sektorze premium i sektorze o podwyższonym standardzie. Dlatego program MdM obejmuje tylko niewielką część jej projektów mieszkaniowych.

Budujący w Trójmieście Euro Styl planuje wprowadzenie do sprzedaży mieszkań, które będą podlegały programowi dopłat w kolejnych budynkach swoich lubianych przez klientów inwestycji - Osiedle Morskie i Nawigator w Gdyni oraz Nowy Horyzont i Osiedle Cytrusowe w Gdańsku. Andrzej Przybek, dyrektor sprzedaży w Euro Stylu powiedział portalowi Dompress.pl, że firma zamierza wprowadzić także do sprzedaży nowe inwestycje w Pruszczu Gdańskim i gdańskiej Zaspie, w których będzie można kupić mieszkania z państwową dopłatą. 

Rafał Zdebski, dyrektor handlowy Inpro przyznaje, że firma stara się wspierać rządowe inicjatywy. - Inpro oferuje 250 lokali,  które spełniają warunki programu MdM w gdańskich inwestycjach Wróbla Staw i City Park. W tym roku w kolejnych budynkach w inwestycji Wróbla Staw do sprzedaży trafią następne mieszkania przy zakupie, których będzie można uzyskać dopłaty  - deklaruje Rafał Zdebski.

Dariusz Frontczak, dyrektor ds. handlowych w JHM Development przyznaje, że zainteresowanie klientów programem dopłat MdM jest duże. - JHM Development finalizuje obecnie inwestycje mieszkaniowe w Żyrardowie, Koninie, w których znajdą się mieszkania spełniające kryteria programu. Ponadto na lata 2015 – 2016 planowane są kolejne inwestycje mieszkaniowe w Rumii i Katowicach, w których również będą lokale mieszkalne dostosowane do programu dopłat - wymienia Dariusz Frontczak.

LC Corp Mirosław Kujawski także zapowiada wprowadzenie nowych projektów z mieszkaniami w MdM. - Spośród 8 nowych projektów, których sprzedaż zaplanowaliśmy rozpocząć w  2014 roku, 4 powinny spełniać obecne limity cen programu. O tym jednak, czy obejmie je rządowy program i w jakim stopniu, dowiemy się w kolejnych miesiącach. Limity MdM (poza Gdańskiem) zmieniają się bowiem dwa razy w roku, w kwietniu i październiku i są ustalane na podstawie wskaźnika odtworzeniowego - przypomina Mirosław Kujawski.

Atlas Estates, prowadzący inwestycje mieszkaniowe w Warszawie koncentruje się głównie na projektach zlokalizowanych w centralnych częściach stolicy, oferujących mieszkania w ponadprzeciętnym standardzie.  - Takie podejście oznacza, że nie mamy w sprzedaży lokali w cenach poniżej limitów wyznaczonych w ramach inicjatywy Mieszkanie dla Młodych - przyznaje Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates. Zgodnie z kontynuacją takiej strategii inwestycyjnej firma nie zamierza dostosowywać swojej oferty do programu.

Obecny na rynkach mieszkaniowych w kilku największych miastach w Polsce, Ronson Development mieszkania kwalifikujące się do dopłat oferuje tylko na budowanym etapami osiedlu Młody Grunwald w Poznaniu.  

W ofercie Wawel Service osoby zainteresowane dopłatami znajdą w certyfikowanym przez NFOŚiGW, energooszczędnym budynku mieszkalnym w inwestycji Borkowska B1 i B2 oraz na osiedlu Wężyka 10 w krakowskich Czyżynach. - Wiosną bieżącego roku planujemy rozpoczęcie kolejnej energooszczędnej inwestycji, tym razem na krakowskim Kurdwanowie – Halszki 28A. Również w tej inwestycji wybrane mieszkania będzie można nabyć korzystając z programu MdM - zapowiada Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży Wawel Service.

DOMPRESS


Wyraź swoją opinię/zdanie