facebook

Logo Biznes-Osiedlowy.pl

Szukaj lokali handlowo-usługowych i rozkręcaj swój biznes!

więcej

Twój biznes osiedlowy

Wyszukiwarka mieszkań

miasto

deweloper

powierzchnia [m2]

liczba pokoi

Jak wybrać ogrodzenie frontowe posesji?

Ogrodzenie frontowe jest wizytówką całej posesji! Możemy porównać je do ramy okalającej budynek znajdujący się na działce. Z jednej strony powinno stanowić skuteczne zabezpieczenie, z drugiej – pasować do wykończenia domu czy siedziby firmy. Jakie ogrodzenie frontowe wybrać, czym się przy tym kierować?

Ogrodzenie frontowe domu – przede wszystkim bezpieczeństwo

Nawet najpiękniejsze ogrodzenie frontowe nie spełni swojej roli, jeśli nie będzie zabezpieczało posiadłości. Na etapie wyboru ogrodzenia warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Czy posesja wymaga dokładnego zabezpieczenia? Jeśli w pobliżu bramy znajduje się ruchliwa ulica, a w ogrodzie bawią się dzieci lub biegają psy, ogrodzenie frontowe domu powinno być szczelniejsze. Z kolei w przypadku ogrodzenia siedziby firmy zwykle zależy nam nie tylko na zabezpieczeniu, ale również na przykład na możliwości kontrolowania, jaki samochód podjeżdża pod bramę. 

Niezależnie od tego, na jaki wariant się decydujesz, kluczową kwestią jest jakość: zawsze stawiaj na ogrodzenie frontowe wykonane z najlepszych materiałów. Dzięki temu nawet wystawione na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych zachowa nie tylko eleganckie wykończenie, ale przede wszystkim trwałość. 

Czy tanie ogrodzenie frontowe może być jednocześnie dobrym zabezpieczeniem? Wiele zależy od tego, jaki rodzaj ogrodzenia wybierasz; drewniane ogrodzenie jest stosunkowo tanie, jednak wiele pracy należy włożyć w jego regularną konserwację. Z kolei nowoczesne materiały mogą być droższe, jednak dłużej zachowują swoje właściwości, a niekiedy są nawet „bezobsługowe”. Palisadowe ogrodzenie frontowe jest niekłopotliwe w konserwacji, trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Z kolei kute ogrodzenie to jakość na długie lata.

Ogrodzenia frontowe Płotex

Ogrodzenie frontowe: sposób na podkreślenie walorów nieruchomości

Ogrodzenie frontowe wybieraj w taki sposób, by komponowało się ono z bryłą budynku. Do nowoczesnych domów czy budynków firmowych raczej nie pasuje rustykalne ogrodzenie frontowe. Nowoczesne, o metalowym wykończeniu czy raczej minimalistyczne, utrzymane w spójnej kolorystyce? Pod uwagę weź nie tylko kolor dachu czy kształt domu – znaczenie ma także architektura ogrodu oraz otaczającego krajobrazu. 

Uniwersalnym rozwiązaniem jest ogrodzenie frontowe panelowe: pasuje zarówno do nowoczesnych budynków, jak i dużego ogrodu w angielskim stylu. Również ono może nabrać zupełnie odmiennego charakteru w zależności od wykończenia. Podmurówka wykonana z cegieł, betonowa wylewka, dodatkowe wsporniki, duże kamienie – w ten sposób możesz nadać ogrodzeniu oryginalności. Pamiętaj jednak, że ogrodzenie frontowe jest inwestycją na długie lata, dlatego ekstrawaganckie i modne wzory w kolejnym sezonie mogą sprawiać zupełnie inne wrażenie. Szukasz ponadczasowych lub nowoczesnych propozycji? 

Sprawdź, jakie ogrodzenia frontowe polecają doświadczeni profesjonaliści! Zobacz ofertę ogrodzeń na https://plotex.net.pl/

Ogrodzenie frontowe – najważniejsze informacje

Jeśli chodzi o ogrodzenie frontowe, pozwolenie na jego postawienie nie jest obecnie wymagane. Możesz zbudować ogrodzenie o maksymalnej wysokości 2,2 m i nie musisz zgłaszać zamiaru budowy ogrodzenia. Jeśli jednak planujesz postawienie wyższego płotu lub ogrodzenie dzieli tereny z dużą różnicą wysokości, należy uzyskać pozwolenie. W świetle prawa ogrodzenie frontowe, którego wysokość nie przekracza 1,8 m nie może mieć niebezpiecznego wykończenia. Brama wjazdowa nie może otwierać się na zewnątrz oraz znajdować się poza granicą działki. 

Jeśli chodzi o ogrodzenie frontowe, cena zależy nie tylko od wykorzystanych do jego produkcji materiałów, ale także od wielkości działki. Tańsze materiały to ryzyko szybkiego pojawienia się rdzy, dlatego zdecydowanie nie ma sensu oszczędzanie na antykorozyjnych rozwiązaniach. Cena wzrasta, jeśli stawiasz ogrodzenie z dodatkową podmurówką lub decydujesz się na niestandardowe zwieńczenie słupków. Pamiętaj, że ogrodzenie frontowe wybierane jest przede wszystkim na przednią część działki – jeśli chcesz ogrodzić cały teren, wybierz uniwersalne ogrodzenie panelowe, palisadowe lub kute oraz dopasuj jego charakter do ogrodzenia frontowego. W ten sposób całe najbliższe otoczenie budynku będzie tworzyło spójną całość.Wyraź swoją opinię/zdanie